8 Mart 2017

Lazer Epilasyon-Depilasyon

LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon, depilasyonun tersine, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma metodudur. Bu uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için, temizlenmesi istenen bölgedeki tüylerin en az bir önce kökten alınmasının durdurulması gerekir. Lazer epilasyon da tıpkı depilasyon gibi cinsiyetsiz bir işlemdir. İstenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen ve sağlık açısından bir problemi olmayan herkese uygulanabilir.

Epilasyon

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanamaz?

Herkesin bildiği gibi lazer epilasyon, hamile kadınlara uygulanmaz. Ayrıca kadınların aylık menstürasyon evrelerinde ve öncesi-sonrası 3-4 günlük sürelerde uygulanmaz. Şeker hastalığı, cilt hastalıkları olan kişiler ve 12 yaşın altındaki kişilere de uygulanmaz.

Yoğunlaştırılmış ışın demetinin kıl köküne uygulanması yolu ile yapıldığından, çeşitli soğutma yöntemleri uygulanır. 4 ila 6 hafta arasında tekrarlanan seanslarla yapılır. Tekrarlanma sayısı kişinin cilt ve kıl yapısına göre değişir. Hormonal tedavi gören kişilerin, uygulamadan yararlanan diğer kişilere oranla daha uzun vadede işlem görmeleri gerekebilir. Lazer epilasyon yönteminde cilt tonunun ve kıl yapısının doğru tespit edilmesi büyük önem taşır.  İşlem yapılacak olan bölgenin güneş ışığı görmemesi önemlidir. Uygulama sonrasında lekelenmelere neden olmamak için, lazer epilasyon uygulandıktan sonra, güneş ışığına maruz kalmamaya özellikle dikkat edilmeli ve güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Ağda

Lazer epilasyon uygulamasında; kadınlar bacak, koltuk altı, genital bölge, bikini bölgesi, yüz ve çene bölgesi gibi değişik bölgeleri tercih ederken; erkekler daha çok sırt ve göğüs bölgesindeki tüylerden kurtulmak istemektedir.

Lazer epilasyon uygulamasından yararlanan kişilerin, büyük oranda tüylerinden kurtulmayı beklemeleri daha doğru olur. Işının yapısı nedeniyle açık ten rengi- koyu kıl rengi kombinasyonunda daha başarılı sonuçlarla karşılaşılır. Buna rağmen lazer epilasyon uygulanan bölgede, diğer depilasyon yöntemlerinde olduğu gibi tüylerde çoğalma ya da gürleşme sıkıntısı yaşanmaz.

Özgül Acar Güzellik Salonu olarak size Lazer Epilasyon hizmetini  Sunuyoruz.  Özgül Acar Güzellik Salonu Lazer Epilasyon hizmetini Antalya Konyaaltı, Liman Mahallesi, Göynük, Kemer, Sarısu, Muratpaşa ve Hurma’da yaşayan misafirlerimiz daha çok tercih etmektedir. Uzun vadede; ucuz, hızlı uygulanan, sonuçları tahmin edilebilen ve uzun süreli sonuç sağlayan bu uygulamayı diğer hizmetlerimizde olduğu gibi, profesyonel ve yüksek hijyen şartlarında sunmayı garantiliyoruz.

 

DEPİLASYON

Depilasyonu kısaca; istenmeyen tüylerden geçici olarak kurtulma olarak özetleyebiliriz.  Ağda, cımbız, tüy dökücü krem, epilatör gibi uygulamalar depilasyonun birer parçasıdır. Kıl kökünü tamamıyla yok etmeyen depilasyon uygulamaları, lazer epilasyon uygulanamadığı çeşitli nedenlerden ötürü hala geçerliliğini korumaktadır. Vücudun belirli bölgelerinde oluşan kıllanmalar doğal nedenlerle olabileceği gibi; ilaç kullanımı veya hormonların düzgün çalışmamasına bağlı nedenlerden de kaynaklanabilir. “İstenmeyen tüylerden kurtulmak, günümüz şartlarında cinsiyetsiz bir istektir.” diyebiliriz. Kadınlar kadar erkekler de çeşitli nedenlerden ötürü istenmeyen tüylerden kurtulmak istemektedir.

Lazer EpilasyonFarkları

Ağda, cımbız, ip gibi uygulamalar; kıl kökünü geçici bir süre yok ettiğinden, diğer depilasyon uygulamalarından daha uzun süreli temizlik sağlar. Etkisi ortalama 2-3 hafta arasındadır. Düzenli olarak uygulandığında, etki süresi biraz daha artar. Ancak elbette Lazer Epilasyon gibi kalıcı bir çözüm sağlamaz.

Sağlığımızı ilgilendiren bu uygulamada da, hijyenik şartların sağlanması çok önemlidir. Uygulamayı yaptırmak istediğiniz yerin hijyene önem veren bir yer olmasını öneririz. Ayrıca işlemi yapacak uzmanların işlerinde profesyonel, hızlı ve hijyen koşullarını önemseyen kişiler olmaları beklenir. Yanlış yapılan uygulamalar cilde zarar verir; uygulama sonrasında batık veya kıl dönmesi gibi acılı-ağrılı sorunlara neden olur.

Özgül Acar Güzellik Salonu olarak depilasyon hizmetini; hem hijyene verdiğimiz önem, hem de sağlığınıza verdiğimiz değer Konyaaltı Liman Mahallesi’nde bizi tercih etmenizi sağlayacaktır.

Scroll Up