8 Mart 2017

Kirpik Uygulamaları

KİRPİK UYGULAMALARI

1- KİRPİK LIFTING

Özgül Acar Güzellik Salonu olarak size sunduğumuz hizmetlerden biri de, kadınların özellikle yaz aylarında çok sık tercih ettiği “Kirpik Lifting” uygulamasıdır. Seyrek ve zayıf olan kirpik yapısından kurtulup, etkileyici bakışlara sahip olmak ve dramatik bir görüntü elde etmek için tercih edilen bir yöntemdir. Lifting, doğal kirpiklerinizin kıvrılarak daha uzun ve daha dolgun hale gelmesini sağlamak için yapılan bir işlemdir.

Kirpik LiftingBu uygulamanın gözlere için herhangi bir zararı yoktur. Kirpiklere ya da gözlere herhangi bir zararı yoktur. Hiç bir kimyasal kullanılmaz.Uygulama yapılırken, göz ve kirpiklerin temiz olması hijyenik ve sağlık açısından çok önemli. Kök hücrelerini besleyici vitaminlerin kullanılması uygulamayı kendi kirpikleriniz için de yararlı hale getiriyor. Size uygulama hakkında en önemli önerimiz, uygulama yapılacak güzellik salonunu titizlikle seçmeniz.

Liftingi uygulaması en fazla 1 saatte tamamlanmaktadır. Uzun süreli etki gösteren bu işlem,bakımlarını da ihmal etmediğinizde, ortalama 3 aya kadar kalıcıdır. İlk uygulamadan yaklaşık 1,5-2 ay kadar sonra uygulandığı takdirde kalıcılık bakımından daha etkili olmaktadır.

Herhangi bir yan etkisi olmayan işlemin uygulanmasından sonra, kirpiklere uygulanan keratinden dolayı kısa bir süre yapışkanlık oluşması söz konusu olabilir. Bu durum geçici olduğundan herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir. Kişinin kendi kirpiği üzerine uygulandığından; lifting uygulamasından sonra rimel ve veya lens kullanabilmek mümkündür.

Kirpik Lifting Uygulaması

Lifting’de, Kirpik Perması’nda uygulanan bigudi yerine; “Patch” adı verilen ve silikon malzemeden üretilen yarım ay şeklinde bir zemin kullanılır. Öncelikle patch zeminin kirpik-göz ölçümlemesi yapılır. Ardından kirpikler, bu zemin üzerine dipten uca tek tek yapıştırılır. Kirpikler kısa bir sürede kuruduktan sonra kirpik ayıracı ile teker teker ayrılır ve tüm kirpiklerin birbirlerinden tamamen ayrıldığı dikkatlice kontrol edilir.

Mikro fırça ile perma losyonu, tüm kirpikleri kaplayacak şekilde sürüldükten sonra; kirpiklerin uzunluk ve kalınlığına göre 10-15 dakika kadar bekletilir.Bekleme süresi dolduğunda, perma losyonu titizlikle temizlenir. Ardından sabitleyici losyon uygulanır ve perma losyonu uygulamasında olduğu gibi kirpiğin incelik ya da kalınlığına göre, kuruması için bekletilir. Akabinde 5 dakika bekletilen bakım losyonu uygulanır. Ve son olarak kirpikler boyanarak işlem biter.

Uygulamadan sonra 2 gün boyunca; kirpikler herhangi bir yağlı madde ile temas etmemesine ve buhara maruz kalmamasına özen göstermenizi öneriyoruz.

2-İPEK KİRPİK

İpek kirpik; kadınların kirpik yoğunluğu ve görüntülerini iyileştirmek, rimel kullanma zahmetinden kurtulmak ve dramatik bakışlar elde etmek için sıkça tercih ettikleri bir uygulamadır. Özgül Acar Güzellik Salonu olarak sizin için verdiğimiz hizmetler içinde özellikle istenen uygulamaların başında geliyor. Sıcağıyla ünlü Antalya’da yaz mevsiminde en çok zorlandığımız konulardan biri makyaj ağırlığı ve ipek kirpik uygulaması sayesinde bu yükten kurtulmanız mümkün.

İpek Kirpik6 ila 17 mm arasında değişen uzunluğa sahip olan “İpek Kirpik” bilindiği üzere tek tek yapıştırılarak uygulanıyor. Yumuşak yapıda bir ürün olması sayesinde görünümü de son derece doğaldır. Kirpiğin dibine uygulanmadığı için, kirpik dibinin hava almasına engel olmaz ve gözü rahatsız etmez. Kullanılan yapıştırıcının organik ve alerji karşıtı olması gerekir. Yine de alerjik bir göz yapısına sahipseniz; uzmanınızı mutlaka konu hakkında bilgilendirip, 2-3 kirpiği 24 saat deneyerek uygun olup olmadığınızdan emin olunmasını tavsiye ediyoruz.

Ayda bir yapılacak bakımları ile birlikte, yaklaşık 3 ay ömrü vardır. İlk hafta dökülen kirpiklerinizi ücretsiz olarak yeniliyoruz. Yağlı makyaj temizleme ürünleri veya göz çevresi kremleri yapıştırıcının niteliğini bozabilir. Aynı şekilde gözün ovuşturulmamasına ve gözyaşına da özen gösterilmelidir. Aldığınız duşun çok sıcak su ile olmaması da yine tavsiyelerimiz arasında.

İpek kirpik sizden gülümsemenizi ister 🙂

Göz sağlığı açısından 3 ayın sonunda özel solüsyonuyla çıkarılmalı, tekrarlanması isteniyorsa 1 hafta ara verildikten sonra tekrar yapılmalıdır. Her işlemde olduğu gibi, hijyen ve profesyonellik esastır. Bu nedenle, yaptıracağınız yeri titizlikle seçmenizi öneriyoruz.

3-KİRPİK PERMASI

Kirpik Lifting ile oldukça benzerlik gösterir. Her iki uygulama da doğal kirpiklerin kıvrılarak daha uzun ve dolgun bir görüntüye kavuşturulması amacıyla yapılır. Aralarındaki en önemli fark; Kirpik Lifting uygulamasında patch denilen dolgun silikon zemin kullanılırken, Kirpik Permasında kirpiğe uygun bigudi kullanılır.

Kirpik PermasıBu uygulamanın gözlere için herhangi bir zararı yoktur. Kirpiklere ya da gözlere herhangi bir zararı yoktur. Hiç bir kimyasal kullanılmaz.Uygulama yapılırken, göz ve kirpiklerin temiz olması hijyenik ve sağlık açısından çok önemli. Kirpik kök hücrelerini besleyici vitaminlerin kullanılması uygulamayı kendi kirpikleriniz için de yararlı hale getiriyor. Size uygulama hakkında en önemli önerimiz, uygulama yapılacak güzellik salonunu titizlikle seçmeniz.

Kirpik liftingi uygulaması en fazla 1 saatte tamamlanmaktadır. Uzun süreli etki gösteren bu işlem,bakımlarını da ihmal etmediğinizde, ortalama 3 aya kadar kalıcıdır. İlk uygulamadan yaklaşık 1,5-2 ay kadar sonra uygulandığı takdirde kalıcılık bakımından daha etkili olmaktadır.

Herhangi bir yan etkisi olmayan işlemin uygulanmasından sonra, kirpiklere uygulanan keratinden dolayı kısa bir süre yapışkanlık oluşması söz konusu olabilir. Bu durum geçici olduğundan herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir.

Scroll Up