Gelinin Tatlı Telaşı

Biliyoruz, bugünü çok beklediniz. Nişanlınızı çok seviyorsunuz ve düğün gününüzde öncelikle ona, sonra bu mutlu gününüze eşlik edecek herkese mükemmel görünmek istiyorsunuz. Evinizi tuttunuz; dayayıp döşediniz. Davetiyeler basıldı; çocukluğunuzdan beri hayal ettiğiniz o muhteşem prenses gelinliği aldınız… O gün her şeyinizle “Kusursuz” görünmek isteyeceksiniz ve bu sizin en doğal hakkınız.

Öncelikle söylemeliyiz ki; gözleri mutlulukla parlayan her kadın çok güzeldir. Özgül Acar Güzellik Salonu olarak biz; bu güzelliğinizi ön plana çıkartmak için yanınızdayız. Bu biraz plan program; biraz da uzmanlığın eseri. Sizi doğru anlamak ve sizin için doğrusunu verebilmek, bizim için çok önemli.

 

 Gelin Hazırlığı

 

Peki bunu nasıl yapacağız?

Detayların derinine inmek; mükemmel görünümün temel noktasıdır. Temiz ve pürüzsüz bir ten, cildiniz, tırnaklarınız, kirpikleriniz, kaşlarınızın görüntüsü, makyajınız, rahatlamış ve dinç bir beden bu detayların başlıca unsurları olacaktır. Deneyimimiz ve güler yüzümüzle size bu yolculukta rehberlik etmek, bizim için zevktir.

 

Temiz ve Pürüzsüz Bir Ten

İstenmeyen tüylerden geçici veya kalıcı olarak kurtulmak; temiz ve pürüzsüz bir tene sahip olmanın en önemli gerekliliklerinden biridir. Günümüzde lazer epilasyon ve depilasyon yöntemleri bu konuda oldukça gelişmiş bir düzeyde. Yalnızca düğününüz için değil, balayınız hatta tüm yaşantınız boyunca istenmeyen tüylerinizden kurtulmak size kendinizi hem temiz hem de bakımlı hissettirecek.

Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmak istediğinizde; size düğün gününüzden en az 6 ay önce bu işleme başlamanızı öneriyoruz. Yine de bu kadar uzun vadeli bir plan yapmaya fırsatınız yoksa; düğün gününüzden 1-2 ay önce işlemlere başlayabilir ve düğün-balayı telaşını atlattıktan sonra kalan seanslarınıza devam edebilirsiniz.

Lazer epilasyon için zaman veya bütçeniz yoksa ve tercihinizi depilasyondan yana kullandıysanız;  bir kase yoğurdun içine yarım limonun suyunu sıkarak hazırlayacağınız karışımla, depilasyondan ötürü meydana gelmiş kararmalarınızdan kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon ve depilasyon ile ilgili detaylı bilgi almak için Lazer Epilasyon ve Depilasyon sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Cildiniz

Düğün günü için en özeneceğimiz detaylardan biri de kuşkusuz “Düğün Makyajı” olacaktır. Makyajın cildinizde muhteşem durması için; önce cilt temizliğinin yapılması ve varsa cilt problemlerinden arındırılmış olması gerekir.

Alışkanlığınız yoksa bile, düğün gününden birkaç hafta önce bol su içmeye başlamak da cildin ışıldamasına yardımcı olacaktır. Sivilce veya leke problemi olan ciltler için bakımın yine birkaç ay önceden başlamasını tavsiye ediyoruz. Birkaç seans gerektirebilen bu bakımlar, cilde pürüzsüz güzelliği sağlamada profesyonel kapatıcılardan daha kalıcı bir etki sağlayacaktır. Ayrıca çeşitli faydalara sahip NanoPlatin bakımımızı ve diğer cilt bakımlarımızı Cilt Bakımı sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Güzellik

 

El ve Ayak Bakımı

Kadın güzelliği denince, akla ilk gelen bakım ritüellerinden biri de bakımlı eller ve tırnaklardır. Düğün günü; gözlerin makyajınız ve saçınız kadar, ellerinize de odaklanacağını unutmamak gerekir. Zaten siz de imza atacağınız ellerinizin güzel görünmesini isteyeceksiniz.

El ve ayak bakımı; kadınların gündelik yaşamında da uyguladıkları bakımlardandır. Pamuk gibi yumuşacık el ve ayaklara sahip olmak, kendinizi daha güzel ve bakımlı hissetmenizi sağlayacaktır. Manikür-pedikür uygulamanızı da düğün gününden en az 1 gün önce yaptırmanız önerilir. Batık, nasır veya mantar gibi sorunlar birkaç seansta çözüleceği için; bakımların yine son dakikaya bırakılmaması gerekir.

El ayak bakımı

 

Kullanım süresini uzatmak için protez tırnak (Akrilik-jel)  ya da kalıcı oje gibi uygulamalardan da yararlanılabilir. Özellikle düğün ertesi balayında da kullanabilme rahatlığı sağlar. Kendi tırnak yapınızdan veya uzunluğundan memnun olmadığınızda protez tırnak yardımınıza yetişecektir. Kalıcı oje uygulamasını da 15 güne kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uzmanlarımız tarafından kolaylıkla uygulanabilen ve uzun süre kullanılabilen bir yöntemdir. Yine de zaman aldığı için, düğün gününüze bırakmamanızı öneririz. Kendi tırnaklarınızı kullanmak istediğinizde, aralıklarla el ve tırnaklarınızı limonla ovarak sararmaları önleyebilirsiniz. El ve ayak bakım detaylarına El ve Ayak Bakımı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Kirpikleriniz

Makyajın göz alıcı unsurlarından biri temiz bir cilt ise, diğeri kirpiklerdir. Dramatik bir görünüm elde etmenin en önemli detaylarından biri olan kirpik; mevcut hali ile sizi mutlu etmeyebilir. Ancak bu durum kaderiniz değil.

İpek kirpik, kirpik lifting veya kirpik perması uygulamalarından size en uygun olanı ile bakışlarınızın güzelliğini öne çıkarabiliriz. Kirpik lifting; kirpiklerinizin daha uzun görünmesini sağlayabileceği gibi; uygulamada kullanılan keratin bakımı sayesinde, kirpiklerinizin uzun vadede bakımını yapar ve uzatır.Özgül Acar Güzellik Salonu’nun en rağbet gören uygulamalarından olan kirpik uygulamalarının detaylarını Kirpik Uygulamaları sayfamızda ve galerimizde görebilirsiniz.

 

Kaşlarınızın Görüntüsü

Yıllardır aldırırsınız; ama kaşlarınız yine de seyrek ve şekli bozuk değil mi? Şaka bir yana; kaşlar kadınların yüzlerinde en şikayetçi oldukları konuların başında geliyor. Neyse ki sorunların varlığı, çözümleri de beraberinde getiriyor. Aynı şey, arzu ettiğiniz takdirde, göz ve dudak için de geçerli.

Ten renginiz ve kaş yapınıza en uygun olan ve 1 ila 3 yıl arasında kullanım kalıcılığı sağlayan kalıcı makyaj uygulamalarından Microblading, pudralama, kadife yöntemlerinden biri ile, kaş görüntünüzü istenilen şekle ve yoğunluğa ulaştırabiliriz. Bu uygulama da, bakım planı dahilinde düğünün 1-2 ay öncesinde halledilmesi gerekli bir uygulamadır. Bilgi almak için Kalıcı Makyaj sayfamıza göz atın.

Cilt Bakımı

Gelin Makyajı

Evet, hep makyaj yapıyoruz ama her gün gelin olmuyoruz. Özgül Acar Güzellik Salonu olarak hem sizi mutlu etmek, hem de deneyimlerimizi kullanarak arzuladığınız o muhteşem görüntüyü yakalamanıza yardımcı olmak istiyoruz. Çocukluğumuzdan beri hep bu günü hayal ettik sonuçta, değil mi?

Gelin makyajında istediğiniz makyajın size uyum sağlaması için önceden konuşulması ve makyajın provasının yapılmasını mutlaka tavsiye ediyoruz. Ten,saç ve göz rengine uygun bir makyajın; size çok daha yakışacağını biliyoruz. Doğallığı bozmadan güzelliği ön plana çıkarmaktan yanayız. Ayrıca gelinliğinizin ve saçınızın modeli, düğünün yapılacağı mekan gibi detayları da atlamamak gerekir. Yapılan makyajın güzelliği değil, sizin güzelliğiniz ön plana çıkmalı. Detaylar için Profesyonel Makyaj sayfamıza bakabilirsiniz.

 

Masaj

 

Cilt Bakımı

Ev, çeyiz, davetiye, çeşitli aile ilişkileri,gelinlik gibi konuların hepsini atlattığınıza göre, düğün gününe stressiz ve dinlenmiş bir bedenle girmeyi hak ettiniz. Kendinizi biraz şımartmak ve rahatlamak sizin de hakkınız…

Ayrıca uygulanacak masaj ile cildinize de dolaşımı arttırma, sıkılaşma,vücuttaki ödemi dağıtma ve nemlendirme desteği de sağlamış olacaksınız. Masaj öncesi peeling veya kese ile ölü derilerden kurtulursanız; kazanılan etkiyi arttırmanız mümkün. Kısaca masaj, hem ruhumuza, hem bedenimize iyi gelen bir aktivite. Kendinizi rahatlatmak en büyük ödüldür. Bilgiyi Bayanlara Özel Masaj  sayfamızdan edinebilirsiniz.

Scroll Up