8 Mart 2017

Erkekler İçin Bakım

ERKEKLER İÇİN BAKIM

 

1- LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma metodudur. Bu uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için, temizlenmesi istenen bölgedeki tüylerin en az bir önce kökten alınmasının durdurulması gerekir. Lazer epilasyon da tıpkı depilasyon gibi cinsiyetsiz bir işlemdir. İstenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen ve sağlık açısından bir problemi olmayan herkese uygulanabilir.

Şeker hastalığı, cilt hastalıkları olan kişiler ve 12 yaşın altındaki kişilere de uygulanmaz.

Yoğunlaştırılmış ışın demetinin kıl köküne uygulanması yolu ile yapıldığından, çeşitli soğutma yöntemleri uygulanır. 4 ila 6 hafta arasında tekrarlanan seanslarla yapılır. Tekrarlanma sayısı kişinin cilt ve kıl yapısına göre değişir. Hormonal tedavi gören kişilerin, uygulamadan yararlanan diğer kişilere oranla daha uzun vadede işlem görmeleri gerekebilir. Uygulamada cilt tonunun ve kıl yapısının doğru tespit edilmesi büyük önem taşır.  İşlem yapılacak olan bölgenin güneş ışığı görmemesi önemlidir. Uygulama sonrasında lekelenmelere neden olmamak için, güneş ışığına maruz kalmamaya özellikle dikkat edilmeli ve güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Lazer Epilasyon

Erkekler daha çok sırt ve göğüs bölgesindeki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak istemektedir.

Bu uygulamadan yararlanan kişilerin, büyük oranda tüylerinden kurtulmayı beklemeleri daha doğru olur. Işının yapısı nedeniyle açık ten rengi- koyu kıl rengi kombinasyonunda daha başarılı sonuçlarla karşılaşılır.Buna rağmen, diğer depilasyon yöntemlerinde olduğu gibi tüylerde çoğalma ya da gürleşme sıkıntısı Lazer epilasyonda yaşanmaz.

Özgül Acar Güzellik Salonu olarak size Lazer Epilasyon hizmetini Konyaaltı Liman Mahallesi’nde; uzun vadede, ucuz, hızlı uygulanan, sonuçları tahmin edilebilen ve uzun süreli sonuç sağlayan bu uygulamayı diğer hizmetlerimizde olduğu gibi, profesyonel ve yüksek hijyen şartlarında sunmayı garantiliyoruz.

 

2-LEKE BAKIMI

Cildin maruz kaldığı sivilce, akne, güneş lekeleri, skar izleri gibi çeşitli nedenlerden oluşan lekelenme ve izlerin ortadan kaldırılmasına yönelik yapılan uygulamalardır. Genel anlamda derinin üst tabakası olan epidermisin soyulması ile hasarlı deri tabakasının ciltten temizlenip, altından sağlıklı derinin gelmesini sağlamak amacı ile yapılır. Bazı sağlık sorunları gündemde olduğunda uygulanmaması gerekir. Hamilelik, aktif uçuk varlığı, bazı ilaçların kullanımının devam etmesi, bazı hastalıkların varlığı gibi durumlarda uygulanmamalıdır. Bu tarz spesifik bakımlar, genel anlamda sorun ortadan kaldırılıncaya dek birkaç seans devam edebilir. Bu bakımlar esnasında cildi güneşten korumak ayrıca önem taşır.

 

Kimyasal  ve Karbon Peeling,  Oksijen terapi,  Mikrodermabrazyon gibi uygulamalar lekeli cilt bakımlarında uygulanan yöntemlerden bazılarıdır. Cildinizin tam olarak ihtiyacını öğrenmek ve bu yönde bakım yapmak gerekir. Cildinize uygun bakımlardan birini mutlaka Konyaaltı Liman Mahallesi’ndeki Özgül Acar Güzellik Salonumuzda bulacaksınız. Bizimle iletişime geçin, sizin için en uygun bakımı bulalım.

 

 

3-SAÇ SİMÜLASYONU

Saç simülasyonu, saçın seyreldiği bölgeleri kalıcı makyaj yardımıyla kapatma yöntemidir. Bu yöntemde gerçek saç kökleri ve kıl yapıları aynı kaşta olduğu gibi taklit edilerek özel cihazlar yardımıyla seyrelen alanlara yapılır.

Saç simülasyonu bir saç ekim yöntemi olmasa da, saç ekimi sonrasında doldurulamayan boşlukların kamufle edilmesi için kullanılabilen başarılı bir yöntemdir.Özellikle saç kıran gibi, bölgesel saç dökülmesinin olduğu durumlarda oldukça etkili sonuçlar verir. En başarılı sonuçlar genel de kısa saç tipinde yapılan simülasyonlarda alınmaktadır. Ağırlıklı olarak erkeklerin tercih ettiği bir uygulama olsa da, saç seyrekliği yaşayan sağlıklı her bireyin yaptırabileceği bir uygulamadır.

Saç Simülasyonu

Kullanımı

Saç simülasyonun uygulanma süresi, uygulanacak alanın büyüklüğüne göre değişir.Bu süre ortalama 30 dakika  ile 3 saat arasında değişebilmektedir.İşlem sonrası hasta günlük hayatına hemen dönebilir. Öyle ki, aynı gün ılık duş ile saçın yıkanması mümkündür. Saç ekiminde olduğu kadar yüksek maliyetli, acı veren ve sonuç almak için beklemek gibi durumlar yaşanmadığından avantajlıdır. Kalıcılığı ortalama 2-3 senedir.

Saç simülasyon işleminde özel cihazlar ve kişiye özel tek kullanımlık iğneleri kullanılmaktadır. Saç simülasyon boyaları da; diğer bölgelere uygulanan kalıcı makyaj boyaları gibi özel boyalar olup, insan sağlığına zararları yoktur.

Scroll Up