8 Mart 2017

El ve Ayak Bakımı

EL VE AYAK BAKIMI

PROTEZ TIRNAK (AKRİLİK-JEL TIRNAK)

El ve Ayak Bakımı: Kadın güzelliği denince, akla ilk gelen bakım ritüellerinden biri de bakımlı eller ve tırnaklardır. Yine de her kadın, çeşitli nedenlerle kendi tırnak yapısından veya görüntüsünden  memnun olmayabilir. Güzellik sırlarının her geçen gün geliştiği dünyada, protez tırnak uygulamasıyla bu durumu değiştirmek artık mümkün.

Protez veya takma tırnak; kişilerin tırnak görünümünden memnun kalmadıkları durumlarda, kendi tırnaklarının üzerine uygulanan ve tırnak görüntüsünde olan yapılardır.

 

 

Protez Tırnak

 

 Peki kimler protez tırnak uygulamasını kullanabilir? 

  1. Tırnak yeme alışkanlığı olan ve bu sorundan kurtulmak isteyen kadınlar
  2. Elleri ve tırnakları yoğun kullanımdan ötürü yıpranan kadınlar
  3. Tırnak yapısı zayıf olduğu için sürekli kırılma,çatlama problemleriyle karşılaşan kadınlar
  4. Sıklıkla el ve tırnak bakımı yaptırmak istemeyen ve yoğun iş
  5. temposunda çalışan kadınlar
  6. Her zaman bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen kadınlar
  7. Sık oje değişikliğinden ötürü tırnak yapısı yıpranan kadınlar
  8. Tırnaklarını istediği gibi uzatamayan kadınlar
  9. Tırnakları sararan kadınlar

 

Protez Tırnak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Protez Tırnak uygulamalarında, Protez Tırnak kendi tırnağınız gibi sizinle bütünleşir, kullanımı kolaydır.Protez tırnak üzerine uygulanan oje, doğal tırnağa nazaran çok daha uzun süre çıkmadan kullanılır. Protez Tırnak arzu edildiğinde uzmanlarımız tarafından özel solüsyonlar ile kolaylıkla çıkartabilir. Protez Tırnak boyu istenilen şekilde törpülenir.İlk uygulama süresi ortalama 1 saat civarındadır. Akrilik veya Jel uygulamalarına tırnağın yapısına uzmanlarımız tarafından ve size bilgi verilerek karar verilir. Protez Tırnak kullanan kişilerin mutlaka asetonsuz oje çıkartıcısı kullanmasını öneriyoruz. Deterjan gibi asit içerin kimyasallar kullanıldığında ise eldiven kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Protez Tırnak’ın avantajlarından biri de; sıcak su, deniz veya havuz suyu, sabun ve şampuandan etkilenmeyen bir yapıya sahip olmasıdır.

Protez tırnak, doğru bir şekilde uygulandığında doğal tırnağınıza zarar vermez. Bu yüzden uygulamanın uzman kişilerce yapılması önemlidir. Protez tırnak yanlış uygulama teknikleri ile yanlış ürünler kullanılarak yapıldığı zaman olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bu noktada; doğru tırnak tipine doğru teknik uygulanması ayrıca önemlidir. Protez tırnağın doğal tırnağınıza zarar vermemesi için, protez tırnak  çıkartma işlemi de doğru yapılmalıdır. Protez tırnak, tırnağın hava almasını engellemez. Çünkü tırnak; tırnağın altındaki kan damarlarından beslenmeye, doğal bir şekilde uzamaya ve alttan hava almaya devam eder. Bu da el ve ayak bakımı açısından çok önemlidir.

Çok sık oje kullanan kişilerde tırnağı sarartan neden; tırnağın hava almaması değil, ojede bulunan renk pigmentleridir. Bu anlamda, tırnağı yapay bir malzeme ya da oje ile kaplamak, doğru bir şekilde uygulandığı takdirde, tırnağa hiçbir şekilde zarar vermez. Protez tırnak, 2 ile 5 hafta arasında yenilenebilir.

Bu işlem, tırnağın uzaması hızıyla doğru orantılıdır. Doğal tırnakta herhangi bir sıkıntı yoksa, 2 – 3 hafta arasında değişen zaman dilimlerinde dolgu denilen bakımlarla tırnak bakımı yapılır. Tırnakta bir problem var ise; tırnak sağlığı için tırnak yenilenmeli ve çıkartılıp tekrar uygulanmalıdır.

 

PARAFİNLİ EL ve AYAK BAKIMI

Çatlamış el ve ayaklara sahip olduğunuzda; bu sorunu ortadan kaldırmanın en iyi yolu parafin el ayak bakımından geçiyor. Özgül Acar Güzellik Salonumuzda uygulatabileceğiniz bu sistem, manikür-pedikür sonrası harika bir sonuç veriyor. Yaklaşık yarım saatte yumuşacık el ve ayaklara sahip olurken, 10 gün boyunca parafin bakımının konforunu yaşayabilirsiniz.

Roma İmparatorluğu döneminden bu yana kullanılan parafin bakımını Dünya Savaşı’nda İngiliz askeri hastanelerinde ortopedik bozuklukları tedavi etmek için  parafini kullanmışlar. Anlaşılacağı üzere parafin mumu; cilt ve eklem tedavilerinde kullanılmasının yanı sıra, tıbbi merhem olarak da medikal tedavilerde kullanılmaya devam edilen bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bu da el ve ayak bakımının tarihte  yalnızca güzellik için kullanılmadığını gösteriyor.

 

Parafinli El ve Ayak Bakımı

KALICI OJE UYGULAMASI

Protez tırnak uygulaması ile aynı nedenlerle tercih edilen kalıcı oje, yaklaşık 15 gün kullanım süresi ile tırnak bakımına zaman ayırmakta zorlanan ve aynı oje rengini daha uzun süre kullanmaktan rahatsız olmayacak hanımlar için ideal bir çözüm haline geliyor. Tırnaklarınızın sürekli bakımlı görünmesi ve sürdüğünüz ojenin ilk günkü tazeliğini ve parlaklığını koruyabilmesini istiyorsanız kalıcı oje uygulamasını tercih etmelisiniz.

Kalıcı oje uygulamasında, kullanılan UV tekniği ile yapılan kurutma sayesinde oje sürülür sürülmez hemen kurur ve sıkıcı bekleme süreci ile birlikte ojenin bozulup dağılma ihtimali de ortadan kalkar. Bu uygulama profesyonel olarak yapılmalı ve profesyonel malzeme kullanılmalıdır. Değiştirilmesi gerektiğinde ise; çıkartılması aseton yerine özel bir solüsyonla yapıldığından yine uzman yardımı ile yapılmalıdır.

Yaklaşık 20-30 dakika arasında uygulanabilen kalıcı oje, 10 dakika gibi kısa bir sürede de çıkarılabiliyor. Tırnağa bir zarar vermeyen bu uygulamanın başka bir avantajı ise, kalıcı oje varken dahi, normal ojenin sürülüp çıkarılabilmesidir.

 

Kalıcı Oje Uygulaması

 

MANİKÜR-PEDİKÜR

El ve ayak bakımı, manikür, el ve tırnak temizliği ve bakımı anlamına gelir. Bakım el ve tırnak sağlığının da bir göstergesidir. Özgül Acar Güzellik Salonu olarak; sağlığın ilk kuralının hijyen olmasından hareketle, el-ayak bakımlarında uygulamalarımızda temizliğin önemini biliyoruz.

Manikür, artık herkesin bildiği ve uyguladığı bir bakım. Genel olarak el ve tırnak temizliğinin yapılması, tırnaklara şekil verilmesi, el masajı, ölü deri temizliği ve oje sürülmesi aşamalarından oluşuyor. Size özel uygulamalar için, salonumuzdan randevu almayı lütfen unutmayın.

Pedikür de tıpkı Manikür gibi, ayak ve tırnak temizliği ve bakımı anlamına gelir. Bedenimizi bütün gün taşıyan ayaklarımızın bakıma ihtiyaç duyması, sağlık için gerekli unsurlardan biridir. Bu uygulamada da tıpkı Manikürde olduğu gibi; ayak ve tırnak temizliğinin yapılması, tırnaklara şekil verilmesi, ayak masajı, ayakta ölü deri temizliği ve oje sürülmesi aşamalarından oluşuyor.

 

 

Manikür - Pedikür

 

 

MEDİKAL EL-AYAK BAKIMLARI ( BATIK-MANTAR VS.)

Batık tırnak; kadın-erkek herkesin yaşayabileceği ve insanın canını ciddi anlamda acıtan önemli bir ayak problemidir. Topuklu,dar ayakkabı kullanımı, ayağın hava almaması, kilodan ötürü ayağın fazla yük taşıması, çeşitli rahatsızlıklar, yanlış tırnak kesimi, düşme ya da çarpma gibi çok çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Genelde ayak baş parmağında rastlanan bir sağlık sorunudur.Batık tırnak problemi, özel bir bakım ile giderilebilen bir sorundur.

Tırnak bandı, tel ve farklı solüsyonlar kullanılarak yapılan bakım; tırnaktaki problemin ölçüsü oranında birkaç seans gerektirebilir. Özellikle titizlik ve hijyen isteyen uygulamaların başında gelmektedir. Bu yöndeki ayak ve tırnak problemlerinin, uzman ellerde çözümlenmesi sağlık açısından büyük önem taşır.Klasik pedikür işleminden farklıdır. Özgül Acar Güzellik Salonu olarak; sizleri olabildiğince günlük hayatınızdan koparmayacak şekilde bakımlarımızı uygulamaya özen gösteriyoruz.

Tırnak mantarı ise;  tırnağın kalınlaşması, hassas-kırılgan tırnak yapısı, tırnak şeklinin bozulması ve yatağından ayrılması, tırnak renginin değişmesi, tırnakta ağrı-acı duyulması ve kötü koku gibi belirtilere sahiptir. Bulaşıcı olduğundan, daha çok ortak kullanım alanlarında yayıldığını gözlemlemek mümkündür. Ortak duş yapılan spor merkezleri, yüzme havuzları,  hijyeni önemsemeden manikür-pedikür yapılan ortamlardan bulaşması mümkündür. Zamanla kendini hissettiren bir problemdir. Yaşanmaması için ayak sağlığına ve hijyenine önem verilmelidir.

Mantar bakımı, yaşanan sorunun büyüklüğüne göre farklı uygulamalar gerektirebilir. Tıbbi yardım alınması gereken ölçüde ise, mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Tırnak kalınlığını incelten çeşitli yöntemler ve solüsyonlar uygulanabilir. Detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

 

 

Scroll Up