8 Mart 2017

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

1-NANOTEKNOLOJİK CİLT BAKIMLARI

Özgül Acar Güzellik Salonumuzda, en yeni teknoloji ve gelişmiş çözümler içeren cilt bakımı uygulamalarının başında Nano Platin uygulamamız geliyor. Bu hizmeti alan değerli müşterilerimizin çok memnun kaldığı uygulamamızın sağladığı etkileri kısa zamanda cildinizde hissetmeniz mümkün. Peki klasik bakımlardan çok daha fazlasını veren Nano Platin Bakımı nedir ve hangi uygulamalarda etkindir?

 

Nano PlatinNANO Platin (Platinum)

Platin (Platinum) yeryüzünde bulunan çok değerli elementlerden biridir. Bu yüzden kozmetik ve güzellik bakım ürünlerinde çeşitli amaçlar için kullanılır. Özellikle cilde Anti-Aging, Leke bakımı, Akne bakımı, Nem etkisi ve Lifting etkisi sunmaktadır. Özel tüp kartuş ambalaj içerisinde 0,020 gr. %99,99 Saf Platin ile yapacağımız bakıma uygun 4 ml Özel Serum bulunmaktadır. Bu tüp kartuş, NANO-Q işlemine tabi tutulduğunda yüksek yoğunlukta enerjiye maruz kalır. Buna direnç gösteren Platin sonunda Nano Kolloid mikro parçacıklar halinde parçalanır. Bu çıkan enerji ile beraber Serum içerisinde bulunan etken maddeler de aynı etkiyle beraber Nano parçacıklar haline gelir. Bu muhteşem kombinasyon sayesinde özel tüp kartuş içerisindeki saf Platin ve özel serum karışarak ortaya “Nano Sıvı Platin Plazma” çıkar. Bu mikro Platin ve Serum etken maddeleri gözle görülür şekilde cilt tarafından kolaylıkla emilir.

Daha küçük, daha mükemmel sonuç!

Az miktarda kullanılmış olsa bile etken maddelerin parçacık boyutları küçük olduğu için gözeneklerden çok daha rahat geçip cilt tarafından emilimini sağlar. Bu çok daha fazla etki ve çok daha iyi sonuç demektir.

 

Cilt BakımıCiltte NANO Platin (Platinum) Etkin Olduğu Uygulamalar:

 1.  Anti-Aging ve Leke bakım etkisi
 2.  Anti bakteriyel etki
  – Akne Bakımı (Akne bakterilerine karşı)
  – Saç Dökülmesi Bakımı
 3.  Nemlendirme etkisi
  a) Anti-oksidan etki sağlar.
  b) Bakteri artışını önleyerek cildi temiz tutar.
  c) Cildi nemlendirerek ciltte potansiyel nem dengesi kurulmasını sağlar.

Nano Platinium Serumlar:

 • Nano Platinium Hydra Serum
 • Nano Platinium Caviar Serum
 • Nano Platinium Lifting Serum
 • Nano Platinium Collagen Serum
 • Nano Platinium Stem Cell Serum

 

2-KLASİK CİLT BAKIMI

Cildimizin temizlik ve bakımına dikkat etmek, oluşabilecek diğer cilt problemlerinin önüne geçmek ve cilt yaşlanmasını geciktirmek açısından büyük önem taşır. Cilt temizliğine gereken özeni göstermediğimiz zaman; hormonal etkiler, UV ışınları, makyaj, sigara, sıkıntılı ruh değişimleri,hava değişimleri, başka rahatsızlıkların cilde kötü etkileri ve yanlış beslenme gibi unsurlar cildimizi olumsuz yönde etkiler ve kötü bir görüntüye neden olurlar. Evde yapılacak düzenli bakımlar çok önemli olsa da, cildin temizliği ve sağlığı bakımından yeterli kalmaz. Bu nedenle; cilt yenilenmesinin azalmaya başladığı 20’li yaşlardan itibaren herkesin temizlik, bakım ve koruma amaçlı ortalama ayda 1 kez cilt bakımı yaptırması doğru olacaktır.

BAKIM AŞAMALARI

Anti AgingÖzgül Acar Güzellik salonu olarak; cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimini çok önemsiyor ve cildin ihtiyacına ve sorunlarına yönelik bakımlar planlıyoruz. Doğru bakımı uygulayabilmek için bakıma başlamadan önce detaylı bir cilt analizi yapıyoruz. Cildin yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurarak cildin yapısına ve ihtiyaçlarına karar veriyoruz. Unutulmamalıdır ki, cilt yaşı her zaman beden yaşımızla aynı olmayabilir.

Klasik cilt bakımı genel olarak; Biodraga ve Biodraga MD kabin ürünleriyle uzman tarafından gerçekleştirdiğimiz ve cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Bu işlem yaklaşık olarak 1-1.5 saat kadar sürer ve ciltte temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon (gözeneklerdeki kir maddesi ya da akne)temizliği, maske, ve nemlendirici ile uygulanarak tamamlanmaktadır. Bu işlemle; cilt tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, temizlenir,cildin esnekliği ve doğal parlaklığı yeniden sağlanmış olur. Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir olarak önerilmektedir.

 

3-LEKELİ CİLTLER İÇİN ÖZEL MEDİKAL BAKIMLAR (SİVİLCE-AKNE-SKAR İZLERİ İÇİN)

 

Leke BakımıCildin maruz kaldığı sivilce, akne, güneş lekeleri, skar izleri gibi çeşitli nedenlerden oluşan lekelenme ve izlerin ortadan kaldırılmasına yönelik yapılan uygulamalardır. Genel anlamda derinin üst tabakası olan epidermisin soyulması ile hasarlı deri tabakasının ciltten temizlenip, altından sağlıklı derinin gelmesini sağlamak amacı ile yapılır. Bazı sağlık sorunları gündemde olduğunda uygulanmaması gerekir. Hamilelik, aktif uçuk varlığı, bazı ilaçların kullanımının devam etmesi, bazı hastalıkların varlığı gibi durumlarda uygulanmamalıdır. Bu tarz spesifik bakımlar, genel anlamda sorun ortadan kaldırılıncaya dek birkaç seans devam edebilir. Bu bakımlar esnasında cildi güneşten korumak ayrıca önem taşır.

 

Kimyasal  ve Karbon Peeling,  Oksijen terapi,  Mikrodermabrazyon gibi uygulamalar lekeli cilt bakımlarında uygulanan yöntemlerden bazılarıdır. Cildinizin tam olarak ihtiyacını öğrenmek ve bu yönde bakım yapmak gerekir. Cildinize uygun bakımlardan birini mutlaka Özgül Acar Güzellik Salonumuzda bulacaksınız. Bizimle iletişime geçin, sizin için en uygun bakımı bulalım.

 

4-ÇEŞİTLİ ÇÖZÜMLER İÇEREN SERUM BAKIMLARI(DERMAROLLER VE DERMAPEN İLE UYGULANAN)

Dermapen Nedir?

Genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız çevresinde sigara kullanımından ötürü oluşan çizgiler gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm elde etmek için tercih edilen bir uygulamadır.  Dermapen uygulaması ayrıca, 2012 yılında Amerika’da “Yılın en iyi gençleştirme sistemi” seçilmiştir.

Geçmişi Antik Çin’e dayanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikro iğne sisteminin modern tıp ile birleşmesiyle birlikte günümüze kadar gelmiştir. Her cilt tipine uygulanabilir. Akne-yanık izleri, cilt lekeleri ve çatlakları, gözaltı morlukları, Anti-aging bakımı, selülit ve incelme ve hatta saç kayıplarının giderilmesi gibi sorunlar için uygulanır.

Dermaroller

Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. Bakım yapılacak bölgeye gerekli serumlar uygulanır. Dermapen cihazının dik açıyla uygulanarak mikro iğneleri ( 0,02 mm) tetiklemesi yoluyla cilt üzerinde mikro kanalların açar ve serumun alt tabakaya ulaşması sağlanır. Yaklaşık 30-40 dakika işlem süresi vardır. Cihazın cilde sağladığı en önemli avantaj; cildin sıkılığı ve elastikiyetini sağlayan kollajen ve elastin sentezini sağlamasıdır. Ayrıca uygulanan bölgenin kan dolaşımının arttırılmasına yardımcı olur. Uygulamadan sonra dolaşım hızlandığı için, bir süre karıncalanma ve/veya kızarıklık hissedilmesi normaldir. Cilt hassasiyetine bağlı olarak bu durum 1 ila 5 saat içinde ortadan kalkar.

Dermapen kimlere uygulanamaz?
 • İltihaplı Rosesea hastalığı olanlar,
 • Aktif deri enfeksiyonu, mantar enfeksiyonu ve uçuğu olanlar,
 • Cilt kanseri geçirenler,
 • Açık yarası veya siğili olanlar,
 • Keloide meyilli olanlar,
 • Solar keratozu olan hastalarda,
 • HIV hastalarında,
 • Diyabetik hastalarda,
 • Kemoterapi tedavisi gören hastalarda,
 • Bağışıklık sistem bozukluğu olan kişilerde,
 • Hemofili hastalarında,
 • Ağır karaciğer yetmezliği olan kişilerde kullanılmaz.

Dermaroller ile Dermapen arasındaki Fark Nedir?

Dermaroller, Dermapen ile aynı kullanım alanına sahip olmakla birlikte; kişisel kullanımda da uygulanabilir. Dermaroller ancak sterilize edilerek tekrar aynı kişiye kullanılabilir. Şahsi kullanımlarda, bilgi eksikliğinden kaynaklanan sıkıntıların yaşanması muhtemeldir. Hijyenin çok önemsenmesi gereken uygulamalardan biridir. Birçok etken üzerinde durulduğunda; Dermapenin daha etkili sonuç veren bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

 

Scroll Up