2017 Makyaj Trendleri

2017 Makyaj Trendleri

Makyaj

2017 Makyaj Trendleri

2017 yılı makyaj trendleri: İlk keşfi milattan 3000 yıl öncesine dayanan makyaj olgusu, evrimleşerek günümüze kadar ulaşan ve çoğu kadının vazgeçilmezi olan bir güzellik uygulamasıdır. Genel olarak; uzuvların doğru biçimde renklendirilerek daha güzel görünmesi amaçlanır. Tıpkı giyimde olduğu gibi, moda akımlarına bağlı olarak değişimler gösterir. Yaz aylarında daha sık yapılan makyaj uygulamaları için, 2017 yılında en sık karşımıza çıkacak olan makyaj trendleri dosyamıza göz atmanızı öneriyoruz.

1- Tüm İhtişamıyla Koyu Renk Dudaklar

Koyu Renk Dudaklar

2017 yılının makyaj trendleri favorisi: Evet, bu yılın en öne çıkan makyaj trendlerinin başında; kırmızı, mürdüm, fuşya gibi renklerin dudaklarımızdaki cesur görünümü geliyor. Dudak kalemi kullandığınızda; dudak makyajınız daha kalıcı ve net çizgilere sahip olacaktır.Bu trendin en karakteristik özelliği ise, göze neredeyse hiç makyaj yapmamak. Makyaj uzmanları bunu “Çıplak Göz” olarak tanımlıyor. Unutmadan; rujlarda bu sene ıslak görünüm moda.

2- Kaşların Görünümü

Kaşlar

Son yılların en önemli makyaj trendi arasında yer alan kalın kaş modası, özellikle biz Türk kadınlarının hemen terk edeceği bir uygulama olmasa da; net kaş görünümü yerini gür ve dağınık kaşlara bırakıyor.

3- Siyah Göz Kalemi Geri Dönüyor

Göz Kalemi

Sanırız bu işe en çok düzgün eyeliner çekmekte zorlananlar sevinecek. Hem üst hem alt kirpik dibine uygulanabilen göz kalemi, gözlere de derin bir anlam katıyor. Özellikle yaz sıcağında, waterproof kalem ve maskara kullanmaya dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Koyu renk kalem uygulamalarınızda tercihinizi açık renk parlatıcılardan yana kullanın.

4- Kızıl Bakırın Cazibesi

Kızıl Bakır

“Smokey eye” efektinin bu seneki yıldızı gri değil, kızıl bakır tonları. Simli veya pastel tonlarda kızıl bakırı bu sene gözlerinizde ve yanaklarınızda özgürce kullanabilirsiniz. Göz makyajınızı uygularken, göz pınarlarınızı aydınlatarak, derinlik vermeyi ihmal etmeyin.

5- Ciltte Işıltılı ve Sağlıklı Görünüm

Işıldayan bir cilt

Özgür Acar Güzellik Salonu olarak; temiz ve bakımlı bir cildin, mükemmel görünen makyajın ilk kuralı olduğunu her fırsatta vurguluyoruz. Bu yılın en önemli trendlerinden biri de; doğal görünen ışıltılı bir cilt. Olabildiğince doğal görünümlü makyaj için; bu yıl gölgelendirme değil, aydınlatmanın öne çıkması önemli. Cilt bakımı için bizden randevu alabilir; detaylar için Cilt Bakımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

6- Takma Kirpik Yerine Doğal Görünümlü İpek Kirpik

Profesyonel Makyaj

Çok severek kullanılan takma kirpikler, yerini doğal görünen ipek kirpiklere bırakıyor. Yaz sıcağında hem bakımlı görünmek, hem de maskaranın esaretinden kurtulmak açısından oldukça avantajlı. Salonumuzda sizin için en uygun kirpik tasarımını yapıyoruz.

7- Uzun ve Sivri Tırnaklar

Sivri Tırnak

Bu yılın makyaj trendleri birçok açıdan 80’leri anımsatıyor. Bu akımın en öne çıkan görünümlerinden biri de uzun ve sivri görünümlü “Kitsch” tırnaklar. Son yıllarda özellikle yabancıların çok tercih ettiği bu törpüleme stili, canlı renklerde ojeler ile tamamlanıyor. Bu manikürü salonumuzda uzmanlarımıza yaptırabilirsiniz.

8- Pastel Renklerde Doğal Makyaj

Makyaj Malzemeleri

Doğal görünümlü makyajın pastel tonlarda vücut bulmuş hali. Şeftali ve uçuk pembe tonların ağırlıkta olduğu bu makyaj stilinde; farınızı bu tonlarda uygulayabilir, ağır fondöten yerine BB krem kullanabilir ve dudaklarınızı parlatıcı ile renklendirebilirsiniz.

9- Allığın Yükselişi

Allık

Allıklar makyajımızın hep vazgeçilmez bir parçası olduysa da, bu yıl kullanılan renklerin artmasıyla birlikte yeniden yükselişe geçiyor. Kullandığınız rujun rengine uygun allıkla yüzünüzü renklendirebilir ve hatta bronz allıklardan yararlanabilirsiniz.

10- 80’lerin Alamet-i Farikası: Renkli Göz Farları

Makyaj Trendleri

Hem de ne renkler…Simlisinden matına, istediğiniz her rengi kullanma özgürlüğü var bu yıl. Annelerimizin gençliklerinde sıklıkla kullandığı mavi ve yeşil göz farlarını bu yıl bizler de gönlümüzce kullanabiliriz. Profesyonel Makyaj sayfamızı incelemeyi ve bizden randevu almayı unutmayın.

Scroll Up